Dekanın Mesajı

Prof. Dr. Alim Kaya

Sevgili Gençler;

Daha yaşanabilir bir dünyaya sahip olmanın önemli koşullarından biri şüphe yok ki nitelikli eğitimdir. Bu yüzdendir ki eğitim, gelişmişlik düzeyinin ana belirleyicilerinden biridir ve bu işlevini eğitimciler aracılığıyla gerçekleştirmektedir. Eğitim sisteminin başarısının nitelikli öğretmenden bağımsız düşünülemeyeceğine inanan Kültür Üniversitesi Eğitim Fakültesi, sadece öğrenme ve öğretmeye tutkuyla bağlı olan değil, aynı zamanda Türkiye ve dünyada eğitim niteliğinin geliştirilmesine katkıda bulunmak isteyen öğrencilere ve akademisyenlere ev sahipliği yapmaktadır.

Tasarım ödüllü yerleşkemizde ilham verici bir öğrenme ortamı sunan fakültemiz, Türkiye’yi daha aydın, çağdaş ve gelişmiş bir ülke düzeyine çıkaracak yeni nesil öğretmenleri yetiştirmektedir. Çağdaş eğitimin tüm olanaklarından yararlanan yüksek nitelikli akademik programlarımız, öğrencilerimize gelecekteki sınıflarında ve okullarında fark yaratmaları için gerekli bilgi,  beceri ve tutumları kazandırmayı amaçlamaktadır.  
Geleceğimizi şekillendirecek olan öğretmenleri yetiştiriyor olmanın yüklediği sorumluluğun bilincinde olarak, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün çizdiği uygarlık yolunda birlikte yürüyeceğimiz siz değerli öğretmen adaylarını umut ve heyecanla bekliyoruz…

 
Prof. Dr. Alim Kaya
Eğitim Fakültesi Dekanı

 


Son Güncelleme Tarihi: Cu, 02/03/2023 - 09:52