Dr. Öğr. Üyesi Sima Mart, 2023 B. F. SKINNER Vakfı Ödülüne Layık Görüldü

Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü akademisyenlerimizden Dr. Öğr. Üyesi Sima Mart, doktora tez çalışması ile Avrupa Davranış Analizi Birliği tarafından düzenlenen 2023 B. F. Skinner Vakfı ödülüne layık görüldü. Hocamızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Kaynak: www.europeanaba.org
 

Kültür Özel Eğitim ve Psikolojik Danışma Merkezi Açılış Töreni

2023 yılında hizmete açılan merkezimizin lansmanı, 8 Şubat Perşembe günü Bakırköy yerleşkesi Ataköy binamızdaki Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi'nde yapıldı. Lansmana, Rektörümüz Prof. Dr. Fadime Üney Yüksektepe, Eğitim Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Alim Kaya, Mütevelli Heyet Başkanımız Dr. Bahar Akıngüç Günver, Oyuncu & Yazar Ceyda Düvenci, akademik-idari personelimiz ile çok sayıda aile ve gençler katıldı.

Prof. Dr. Alim Kaya, PISA 2022 Sonuçlarını Değerlendirdi

Eğitim Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Alim Kaya, sonuçlarıyla eğitim kamuoyunda dikkati çeken ve makro düzeyde eğitim politikalarında da dikkate alınan PISA 2022 sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

15 yaş öğrencilerinin matematik, fen ve okuma becerilerini değerlendiren PISA 2022 raporundaki değerlerin, bakış ve ele alınan kriterler bağlamında değişiklik gösterebileceğini kaydeden Prof. Dr. Alim Kaya, Türkiye’nin yerini ve konumu şu şekilde değerlendirdi:

24 Kasım Öğretmenler Günü Kompozisyon Yarışması

Fakültemizin kıymetli öğretmen adayları,

24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliğimiz için bir kompozisyon yarışması düzenledik. Kompozisyon yarışmasının konusu “Yapay Zekanın Eğitim ve Öğretmen Rolleri Üzerine Olası Etkileri” olarak belirlenmiştir. Yarışmada ilk üçte dereceye giren adaylar anı plaketi, teşekkür belgesi ve KPSS seti ile ödüllendirilecektir. Ödül töreni 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliğimizde gerçekleştirilecektir.  Yazılacak kompozisyonların aşağıda yer alan bilgilere göre düzenlenerek teslim edilmesi önemlidir. 

Eski Kayıtlı Formasyon Öğrencilerinin Ders Seçme ve Ders Programı Hakkında

2022-2023 Bahar dönemi ve öncesinde Pedagojik Formasyon dersi almış olan eski kayıtlı öğrencilerimizden henüz kayıt ücretini ödemeyenler ders seçimi yapamamaktadır. Bu nedenle kayıt ücretlerinin önce yatırılması daha sonra ders seçimlerini yapmaları gerekmektedir. Ayrıca aşağıda paylaşılan dokümanlardan ders seçimi yapmadan önce ders programını görebilir ve öğretmenlik uygulamasına gidecek öğrencilerin okul-öğretim üyesi bilgilerine erişebilirsiniz.

Rehberlik ve Psikolojik Danışma Programı Öğrencilerimiz, "18. Ulusal PDR Öğrencileri Kongresi"nde Çalışmalarını Sundular

Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışma Programı öğrencilerimizden Erdinç Göktuğ Basar, Merve Bilgin, Serra Nur Genç, Yiğit Yalçın ve Yunus Emre Korkusuz; 15-17 Eylül tarihleri arasında TED Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen "18. Ulusal PDR Öğrencileri Kongresi"nde, Prof. Dr. Erkan Işık ve Dr. Öğr. Üyesi Hatice Leblebici danışmanlığında hazırladıkları “Lise Öğrencilerinde Yaşam Doyumu ve Durumluk Kaygının Yordayıcısı Olarak Mesleki Sonuç Beklentisine Etkisi Üzerine Bir Araştırma" başlıklı çalışmalarını sözlü bildiri olarak başarıyla sundular.