Yaşadıkça Eğitim Dergisi'nin Yeni Sayısı Yayınlandı

"Değerli Araştırmacılar,
 

Üniversitemiz tarafından çıkarılan hakemli bilimsel dergi olan Yaşadıkça Eğitim Dergisi'nin 2022’nin ilk sayısı olan 36. cilt 1. sayısı, 14 araştırma makalesi ile yayınlandı. 
 
Sizleri birbirinden değerli araştırmaların yer aldığı makaleleri incelemeye, okumaya ve meslektaşlarınız ile paylaşmaya davet ederiz.

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlaması

İstanbul Kültür Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Kültür Koleji ve Kültür2000 Koleji iş birliğinde 24 Kasım Çarşamba günü saat 10.00’da Basın Ekspres yerleşkemizde “Öğretmenler Günü Kutlama Programı” gerçekleştirildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören; Mütevelli Heyet Başkanımız Dr. Bahar Akıngüç Günver, Rektörümüz Prof. Dr. Hanife Öztürk Akkartal, Eğitim Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Rauf Yıldız ve İKEK Okullar Koordinatörü Biriz Kutoğlu’nun açılış konuşmaları ile devam etti.

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Hakkında Duyuru

Üniversitemiz Senatosu tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda, COVID-19’un yayılımının azaltılmasına katkıda bulunmak, öğrenci, akademik ve yönetim ekibi ile genel halk sağlığını tehlikeye atmamak için 2020-2021 Güz Yarıyılında İngilizce Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği ve Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik programlarımızda eğitim-öğretimin niteliğini özenle koruyarak, 

“JCES.WEBINARS: CHILDHOOD UNDER THE QUARANTINE: TURKISH AND CHINESE PARENTS' EXPERIENCES DURING COVID-19: DISCUSSION ON RESEARCH RESULTS”

İstanbul Kültür Üniversitesi ile Journal of Childhood, Education & Society (JCES) iş birliğinde düzenlenen “jces.webinars: childhood under the quarantine” temalı webinarlar dizisinin altıncısı, 2 Temmuz Perşembe günü “Turkish and Chinese Parents' Experiences during COVID-19: Discussion on Research Results” başlığıyla gerçekleştirildi. 

“JCES.WEBİNARS: CHILDHOOD UNDER THE QUARANTINE: FAMILY ROLES IN INFORMAL LEARNING ENVIRONMENTS DURİNG COVID-19”

İstanbul Kültür Üniversitesi ile Journal of Childhood, Education & Society (JCES) iş birliğinde düzenlenen “jces.webinars: childhood under the quarantine” temalı webinarlar dizisinin beşincisi, 25 Haziran Perşembe günü “Family Roles in Informal Learning Environments during COVID-19” başlığıyla gerçekleştirildi. 

“JCES.WEBINARS: CHILDHOOD UNDER THE QUARANTINE: EARLY CHILDHOOD REFUGEE CHILDREN & THEIR EDUCATION IN TURKEY”

İstanbul Kültür Üniversitesi ile Journal of Childhood, Education & Society (JCES) iş birliğinde düzenlenen “jces.webinars: childhood under the quarantine” temalı webinarlar dizisinin dördüncüsü, 18 Haziran 2020 Perşembe günü saat 15.00’te “Early Childhood Refugee Children & Their Education in Turkey” başlığıyla gerçekleştirildi.

“JCES.WEBINARS: CHILDHOOD UNDER THE QUARANTINE: MOBILISATION FOR ECD IN AFRICA IN THE CONTEXT OF COVID-19”

İstanbul Kültür Üniversitesi ile Journal of Childhood, Education & Society (JCES) iş birliğinde düzenlenen “jces.webinars: childhood under the quarantine” temalı webinarlar dizisinin üçüncüsü, 11 Haziran 2020 Perşembe günü saat 14.00’te “Mobilisation for ECD in Africa in the Context of COVID-19” başlığıyla gerçekleştirildi.