2018-2019 Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Kesin Kayıt Listesi

Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı başvuru değerlendirme sonuçları açıklanmıştır. Sonuçları görmek için tıklayınız.Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı dersleri Eğitim Fakültesinin bulunduğu İKÜ Basın Ekspres Yerleşkesinde yapılacaktır.  Detaylı bilgi için ilgili birim ile iletişime geçiniz.
 

24 Kasım Öğretmenler Günü "Gündemimiz Eğitim" Konferansıyla Kutlandı

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Eğitim Fakültesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmenlerin güncel durumunu tartışmak, yaşadıkları sorunları değerlendirmek ve neler yapılması gerektiği konusunda paydaşlar ile öneriler geliştirmek amacıyla 23 Kasım Cuma günü Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi'nde 10.00-15.00 saatleri arasında "Gündemimiz Eğitim-I: Ne yapıyoruz, Ne durumdayız, Ne yapmalıyız?" başlıklı bir konferans düzenledi.

İstanbul Kültür Üniversitesi Eğitim Fakültesi Pedagojik Formasyon Sertifika Programı Duyurusu

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Eğitim Fakültesi Pedagojik Formasyon Sertifika Programı’na İKÜ son sınıf öğrencileri ve İKÜ mezunları başvuru yapabilirler. Kontenjan önceliği son sınıf öğrencilerine verilecektir.

Başvuru ve Kayıt Tarihleri
İstanbul Kültür Üniversitesi Pedagojik Formasyon Sertifika Programı başvuru ve kayıt işlemlerinin takvimi aşağıdaki şekildedir:

9. Kariyer ve Eğitim Fuarı

Kültür 2000 Koleji, 16-17 Nisan tarihlerinde alanlarında uzman konuşmacıların katıldığı “9. Kariyer ve Eğitim Fuarı”nı düzenledi.

Etkinlikte, İKÜ Eğitim Fakültesi Dekanı (V) Prof. Dr. Özge Hacıfazlıoğlu “Kariyer Yolculuğu”, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Girişimcilik Bölümü akademisyenlerimizden Dr. Öğr. Üyesi Begüm Teraman ise “Girişimcilik ve Mülakat Teknikleri” konulu sunumlarını yaptılar.

Mesleki Gelişim Seminerleri

Türkiye Özel Okullar Derneği (TÖZOK), 14 Nisan Cumartesi günü İKÜ Eğitim Fakültesi Dekanı (V) Özge Hacıfazlıoğlu ve Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Feyza Doyran’ın konuşmacı olduğu Mesleki Gelişim Seminerleri 'ni düzenledi.

Etkinlikte Prof. Dr. Hacıfazlıoğlu “Öğretmen/Yönetici olarak dengeyi kurmak”, Doç. Dr. Doyran ise “Etkili Sınıf Yönetimi ve İletişim” başlıklı konuşmalarını yaptılar.

5. Eğitim Teknolojileri Konferansı

Türkiye Özel Okullar Derneği tarafından Üniversitemiz ev sahipliğinde 5. Eğitim Teknolojileri Konferansı yapıldı. Konferansa 400 okuldan 2 binin üzerinde eğitimci katıldı.

“Eğitimin Performansını Artıracak Teknolojileri Sunmak Çok Önemli”  

Konferansta konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Güzel eğitim ve teknolojinin geleceği değiştirecek anahtar kavramlar olduğunu belirtti. Z kuşağının dünyayı değiştirecek güç olarak tanımlandığını ve bu başarıyı sağlayacak nitelikte olduklarının altını çizen Güzel, şöyle konuştu: