Okul Psikolojik Danışmanlığında Güncel Sorunlar İKÜ'de Ele Alındı

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) ileTürk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği iş birliğinde düzenlenen “II. Okul Psikolojik Danışmanlar Sempozyumu”na, 14 Mayıs Salı günü Ataköy yerleşkemiz ev sahipliği yaptı. Tüm gün süren sempozyumda “Okul Psikolojik Danışmanlığında Güncel Sorunlar”, “Okul Psikolojik Danışmanlığı Uygulama Standartlarını Belirleme Çalıştayı”, “Okullarda İhmal ve İstismarların Önlenmesine Yönelik Çalışmalar” gibi başlıklar ele alındı. Program kapsamında düzenlenen panel, atölye ve çalıştaylarda, okullardaki uygulamalar masaya yatırıldı.

2018-2019 Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Kesin Kayıt Listesi

Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı başvuru değerlendirme sonuçları açıklanmıştır. Sonuçları görmek için tıklayınız.Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı dersleri Eğitim Fakültesinin bulunduğu İKÜ Basın Ekspres Yerleşkesinde yapılacaktır.  Detaylı bilgi için ilgili birim ile iletişime geçiniz.
 

“Gündemimiz Eğitim 2: Erken Çocukluk Eğitiminde Güncel Tartışmalar” Konferansı

Temel Eğitim Bölümü, 13 Aralık 2018 tarihinde “Gündemimiz Eğitim 2: Erken Çocukluk Eğitiminde Güncel Tartışmalar” başlıklı bir konferans düzenledi. Basın Ekspres yerleşkesinde gerçekleştirilen etkinlikte, Prof. Dr. Pınar Bayhan ve Prof. Dr. Figen Turan çalışmalarını öğrencilerimiz ile paylaştılar.