Eğitim Fakültesi Akademisyenlerine Yönelik “Bilimsel Araştırma Projeleri ve Lisansüstü Tez Projeleri” Toplantısı

Teknoloji ve Proje Destek Birim Yürütücü Sekreteri & Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörü Prof. Dr. Gülce Öğrüç Ildız tarafından, 17 Haziran 2022 Cuma günü saat 14.30’da Basın Ekspres Yerleşkesi Konferans Salonu’nda Eğitim Fakültesi akademisyenlerine yönelik “Bilimsel Araştırma Projeleri ve Lisansüstü Tez Projeleri” başlıklı bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
 

23’üncü Uluslararası Psikolojik Danışma ve Rehberlik Kongresi 

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği ve İstanbul Kültür Üniversitesi'nin (İKÜ) iş birliği ile gerçekleştirilen 23. Uluslararası Psikolojik Danışma ve Rehberlik Kongresi bu yıl, ‘Sürdürülebilir Kalkınma için Psikolojik Danışma ve Rehberlik’ temasıyla 13-15 Haziran tarihlerinde Akıngüç Oditoryumu ve Kültür Merkezi'nde düzenlendi.

Yaşadıkça Eğitim Dergisi’nin Yeni Sayısı Yayımlandı

"Değerli Araştırmacılar, 

Eğitimbilim kapsamında uzun süredir akademik yayın yapan Yaşadıkça Eğitim Dergisi’nin (Journal of Education for Life) yeni sayısı Cilt 36 Sayı 2 (2022) yayımlandı. Okul öncesinden yükseköğretime, yaygın eğitimden örgün eğitime araştırmaları içeren yeni sayıdaki makaleleri incelemeye ve meslektaşlarınız ile paylaşmaya davet ediyoruz!

Temel Eğitim Bölümü Öğrencilerimizden Sosyal Sorumluluk Projesi

Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü öğrencilerimiz, Temel Eğitim Bölüm Başkanı Doç. Dr. Gökçe Kurt yürütücülüğündeki ders kapsamında hazırladıkları Montessori materyallerini, Avcılar Denizköşkler İlkokulu'nun dört ana sınıfı ile yeni kurulan özel eğitim sınıfına bağışladılar.
 

Yaşadıkça Eğitim Dergisi'nin Yeni Sayısı Yayınlandı

"Değerli Araştırmacılar,
 

Üniversitemiz tarafından çıkarılan hakemli bilimsel dergi olan Yaşadıkça Eğitim Dergisi'nin 2022’nin ilk sayısı olan 36. cilt 1. sayısı, 14 araştırma makalesi ile yayınlandı. 
 
Sizleri birbirinden değerli araştırmaların yer aldığı makaleleri incelemeye, okumaya ve meslektaşlarınız ile paylaşmaya davet ederiz.

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlaması

İstanbul Kültür Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Kültür Koleji ve Kültür2000 Koleji iş birliğinde 24 Kasım Çarşamba günü saat 10.00’da Basın Ekspres yerleşkemizde “Öğretmenler Günü Kutlama Programı” gerçekleştirildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören; Mütevelli Heyet Başkanımız Dr. Bahar Akıngüç Günver, Rektörümüz Prof. Dr. Hanife Öztürk Akkartal, Eğitim Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Rauf Yıldız ve İKEK Okullar Koordinatörü Biriz Kutoğlu’nun açılış konuşmaları ile devam etti.

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Hakkında Duyuru

Üniversitemiz Senatosu tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda, COVID-19’un yayılımının azaltılmasına katkıda bulunmak, öğrenci, akademik ve yönetim ekibi ile genel halk sağlığını tehlikeye atmamak için 2020-2021 Güz Yarıyılında İngilizce Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği ve Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik programlarımızda eğitim-öğretimin niteliğini özenle koruyarak,